Zlewy z granitalu

Zlewy z granitalu cechują się wysoką trwałością i wytrzymałością. Granital składa się w 80% z mielonego granitu i w 20% żywicy. Wyprodukowanie zlewów z granitalu powoduje, że produkty są solidne oraz odporne na wysokie temperatury. Dbanie o zlewozmywaki z granitalu nie jest trudne. Główną zasadą przy utrzymywaniu w czystości zlewów jest regularność.  Sporadyczne mycie powoduje zaleganie brudu, który może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni. Zlew z granitalu powinno się codzienne czyścić. Raz dziennie przeciera się go płynem do mycia naczyń lub środkiem przeznaczonym do czyszczenia granitalu.

Ciężkie do usunięcia zabrudzenia można usuwać wybielaczem rozcieńczonym wodą do 50%. W przypadku, gdy produkt jest bardziej zabrudzony do czyszczenia można użyć także mleczka lub delikatnej pasty czyszczącej. Ważne, żeby używany preparat nie miał w sobie granulatu, który może porysować powierzchnię. Osady z wapnia na konglomeracie czyści się  9% kwasem octowym. Bez względu na użyty do mycia środek, płyn czyszczący należy zmyć ze zlewozmywaka ciepłą wodą, a następnie wytrzeć powierzchnię papierowym ręcznikiem lub miękką ściereczką.

Należy pamiętać, że w przypadku wylania się na zlew substancji barwiącej, produkt trzeba szybko umyć. Wśród barwiących płynów znajdują się między innymi wino, sok z buraków i winogron.
Do mycia zlewów z granitolu nie wolno używać środków zawierających chlor (chlorek sodu) lub kwas chlorowodorowy. Powierzchni zlewów nie należy narażać na działanie silnych chemikaliów, np.: zmywaczy do lakierów, alkoholu, benzyny, kwasów, środków do czyszczenia piekarników itp. Produkty te mogą uszkodzić zlewozmywak. W przypadku, gdy dojdzie do kontaktu powierzchni zlewu z silnie działającymi chemikaliami należy jak najszybciej zmyć je wodą.
Pomimo tego, że ganital jest odporny na wysokie temperatury, należy unikać stawiania na powierzchni gorących garnków, patelni i innych przedmiotów, których temperatura mogłaby przekraczać 180 - 200º C. Należy także unikać szybkich zmian temperatur.
Bezpośrednio na powierzchni zlewozmywaka nie należy używać noża do krojenia. Ciężki lub ostry przedmiot spadający na zlewozmywak może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni.

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Wysyłka
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj zamówienie

Dlaczego Homestock?